SAP differentiate S/4HANA -cloud in eerste instantie niet uit, zeggen gebruikers (2023)

In 2020, Global ERP Giant SapaangebodenOm "duidelijkheid en keuze" te bieden over de toekomst van zijn kernplatform, essentieel voor de activiteiten van een groot aantal grote organisaties wanneer het de ondersteuning voor vlaggenschipproduct S/4HANA tot 2040 uitbreidde.

Thomas Saueressig, die producttechniek leidt, zei dat het ERP-platform in het geheugen, voor het eerst geïntroduceerd in 2015, "de architectuur en het platform van de toekomst voor onze klanten" zou zijn.Maar recente verklaringen van CEO Christian Klein hebben die toekomst veel minder duidelijk gemaakt en klanten voelen zich teleurgesteld door de schijnbare Volte-face.

"Toen SAP ondersteunde voor S/4HANA, was er geen onderscheid tussen cloud of on-prem. De boodschap was dat S/4hana het volgende is voor de klanten om naar toe te gaan," Jens Hongershausen, voorzitter van het bestuur van SAPDuitstalige gebruikersgroep DSAG, verteldHet register.

Klein vertelde beleggers vorige maand dat er een verschil was."Onze nieuwe innovaties zullen niet beschikbaar zijn voor on-premise of gehost on-premise ERP-klanten op hyperscalers," zei hij.

Voor organisaties die mogelijk tientallen of honderden miljoenen euro's, ponden of dollars hebben geïnvesteerd in een ERP -upgrade op basis van de eerdere verklaringen van SAP, is dit een groot probleem.

Hungershausen zei: "Als je een project begon-je overgang naar S/4HANA-en vanaf het begin besloot je te blijven, dat kan nu een doorlopend project zijn, en je realiseert je dat dat niet langer de snelle rijstrook naar innovaties is.Als je de beslissing hebt genomen om zelf naar een hyperscaler te gaan, bevindt je je in dezelfde positie. In beide gevallen heb je vanuit een technologieperspectief alles goed gedaan. Maar je bent gewoon niet het juiste contract om aan verder deel te nemeninnovaties. "

Vorige week heeft DSAG, dat veel grote organisaties in de grootste economie van Europa vertegenwoordigt, een sterk geformuleerde verklaring afgegeven waarin stond dat de beleidswijziging van SAP bij gebruikers schadelijk was.

In reactie daarop zei SAP dat om voorop te blijven in de huidige economie, klanten in de cloud moeten zijn."Dat is de enige manier om innovatie te leveren met snelheid en behendigheid," zei een woordvoerder.

Maar Hongershausen zei dat er goede reden was voor klanten om niet naar de cloud te verhuizen.

Het gebruik van cloudtechnologie voor kernsystemen is misschien volkomen logisch, maar ik denk niet dat de klant op deze manier moet worden geduwd.

"We zijn niet tegen de cloud. We realiseren ons dat er veel technologie in de cloud is die moet worden gebruikt en dat sommige innovaties alleen worden gerealiseerd op cloudtechnologie: dat is prima. Wat we hier bespreken, is datAls je in het verleden hebt besloten dat je bij je ERP-kernsysteem blijft, dan wil je ook cloudtechnologieën gebruiken [zonder Core ERP te verplaatsen]. "

Hij zei dat er in Europa voorschriften waren die uitgebreid gebruik van cloudtechnologie moeilijk maakten, terwijl andere klanten hebben besloten om om hun eigen redenen op te gaan.

"Het gebruik van cloudtechnologie voor kernsystemen kan volkomen logisch zijn, maar ik denk niet dat de klant op deze manier moet worden geduwd. Je moet het aantrekkelijk voor hen maken, en dan moet de klant beslissen welke kant ze willenom te gaan. SAP heeft een lange geschiedenis in een on-premises bedrijf. Ze moeten het hoofd bieden aan veel erfenis die ze hebben en dat is het belangrijkste verschil voor alle andere leveranciers die hun systemen op cloudbasis hebben begonnen.

"We krijgen veel feedback van onze leden die zeggen: 'Wel, we hebben SAP gevolgd als een vroege adopteur, en we deden het in een on-prem landschap.'En nu krijgen we de aankondiging dat we ervan worden uitgesloten en ze zijn er niet blij mee. "

Ook het boos maken op gebruikers is de stijging van de ondersteuningskosten, samen met het probleem dat gebruikers effectief moeten betalen om te innoveren met software die ze al bezitten.

Vanwege de modularisatie van ERP verplaatst SAP nieuwe functionaliteit van het kernproduct naar zijn bedrijfstechnologieplatform, een cloud-gehoste ontwikkelingsomgeving, die gebruikers betalen met een regelmatig abonnement.Het heeft klanten niet zeker achtergelaten wat ze krijgen van de licenties die ze bezitten, die historisch gezien productverbeteringen bevatten als onderdeel van de ondersteuningskosten.

Ondertussen heeft DSAG vragen over de opkomst met SAP -contract, het voorkeursmodel van de verkoper om gebruikers naar de cloud te brengen, die het begin 2021 heeft geïntroduceerd. Binnen de stijging moeten gebruikers 30 procent extra betalen om een premium contract te krijgen om een premiumcontract te krijgen om een premiumcontract te krijgen om een premiumcontract te krijgen om een premiumcontract te krijgen om een premiumcontract te krijgenToegang tot innovatie zoals AI of duurzaamheidsfunctionaliteiten, die de gebruikersgroep wil verduidelijken.

SAP introduceerde op zijn minst gedeeltelijk om meer klanten te verplaatsen naar abonnementscontracten, omdat het een beroep deed op beleggers na een downgrade van 23 procent aandelenkoers in de herfst 2020.

  • SAP CEO PREW naar alleen cloud 'innovatie' verbrijzelt het vertrouwen van gebruikers in Duits sprekende kernlanden
  • SAP controleert cloud voorspelling dat het zal vinden dat het niet zoveel inkomsten regent als gehoopt
  • SSD die ontbreekt in SAP Datacenter verschijnt op eBay, op gang brengen van beveiligingsonderzoek
  • SAP's Cloud Drive raakt snelheidsdrempels met Amerikaanse gebruikers

Maar gebruikers twijfelen over stijging omdat ze effectief hun licenties verzilveren - activa die ze bezitten en kunnen kiezen wat ze in de toekomst moeten doen - voor een abonnement, waar ze regelmatig moeten betalen zonder controle over te hebben.

Hungershausen zei: "U verhuist van een investeringsgebaseerde kopen van licenties naar op abonnement gebaseerde licenties en u hebt geen echte manier om terug te gaan. De kwestie van flexibiliteit is een deel van de redenen waarom onze leden naar Rise kijkenen een beetje twijfelachtig zijn. "

Christian Hestermann, senior directeur van Gartner, zei dat de taal SAP die in 2020 werd gebruikt, het misschien wat wriggle -kamer kan geven.Hoewel het beloofde S/4HANA te ondersteunen tot 2040, zei er niet toe dat "alle versies alle belangrijke innovaties zullen ontvangen die SAP van plan is te bouwen", zei hij.

"SAP kan nu zeggen: 'Wel, wacht even, we hebben nooit beloofd om elke innovatie die we door de jaren heen zullen bouwen te publiceren voor allerlei implementatiemodellen en alle versies van S/4HANA.'Wat belangrijk is, is dat DSAG zegt dat ze zich verraden voelen, "zei hij.

Het is een gevoel dat kan worden gedeeld door gebruikers van eerdere versies van het ERP -systeem van SAP.Hoewel de reguliere ondersteuning voor ECC in 2027 oploopt, hebben gebruikers het gevoel dat ze de helft van de waarde hebben verloren van de overeenkomsten die ze hebben ondertekend om de software te ondersteunen.

Tot op de dag van vandaag begrijp ik niet waarom klanten hier niet sterker tegen verzetten

"De oude belofte is altijd geweest dat u ondersteuning betaalt aan uw ERP -leverancier, u krijgt onderhoud: ondersteunende hotline en bugfixes. En u krijgt toegang tot verbeteringenpakketten," zei Hestermann.

"Voor ECC stopte SAP dat in 2015 niet meer met de release van S/4HANA. Dus namen ze in feite 50 procent van de beloofde waarde weg van de klant. Tot op de dag van vandaag begrijp ik niet waarom klanten hier niet sterker tegen waren. "

Het probleem voor veel gebruikers is dat er geen realistisch alternatief is.Kleine en middelgrote organisaties kunnen kijken naar IFS, Infor, Microsoft Dynamics of anderen.Maar die meer dan $ 10 miljard omzet hebben beperkte opties, zei Hestermann.

"De lucht wordt erg dun. Dus voor je kern ERP is er waarschijnlijk geen haalbaar alternatief. Scheuren en vervangen is bijna onmogelijk."

Maar er zijn alternatieven in de componenten rond het Core ERP -systeem zoals HR, CRM, supply chain, IoT en generatieve AI.

"Het drama voor SAP is dat dat groeimogelijkheden zou zijn. En ze missen deze veelbelovende markten omdat klanten het gevoel hebben dat hun leverancier hen gek maakt in de kernproducten," zei Hestermann.

Een ander probleem is dat de kosten van het verhuizen naar een nieuw Core ERP -systeem - zelfs op zijn technologische routekaart blijven - fenomenaal kunnen zijn."Ik heb onlangs gesproken met een bekend wereldwijd bedrijf, en ze schatten dat het hen $ 500 miljoen zal kosten om te verhuizen. Dat is een half miljard. Dit is geen nieuwe planten bouwen of zo. Dit is gewoon een stukje software vervangen doorDe volgende versie van de software. Maar de verschillen zijn op veel gebieden niet eens dramatisch, zoals dit bedrijf heeft gevonden. "

Om deze reden hebben gebruikers de neiging om ERP -gebruik te verminderen als ze kunnen en innoveren rond de randen.Sommige bedrijven op ECC negeren wat SAP wil dat ze doen en gaan naar onderhoud van derden omdat SAP al de helft van de waarde van onderhoud heeft weggenomen."Veel bedrijven denken: 'OK, dus we hebben 25 jaar geïnvesteerd in SAP, we hebben altijd de nieuwste software gekocht, we hebben het altijd up-to-date gehouden. Nu moeten we er twee of drievoudig cijfers uitbrengen om naar de volgende versie te gaanAlleen omdat de verkoper het zegt? Nee, niet met ons. '"

Door beleggers te verzekeren dat SAP hard pusht om de klant naar de cloud- en abonnementslicenties te verplaatsen, heeft de Duitse softwaregigant een sterke reactie van gebruikers veroorzaakt.

Maar de relatie is lang.De groei van SAP en de industriële basis in zijn Duitstalige kernlanden zijn al tientallen jaren hand in hand gegaan.Dsag's Hunghausen vierde vorig jaar 50 jaar van het softwarebedrijfHet registerdat de gebruikersgroep een goede relatie heeft met het bedrijf."We kunnen niet alle [problemen] tijdig oplossen, dus we moeten een beetje geduldig zijn, maar in feite zijn we op goede voorwaarden en SAP luistert naar ons," zei hij.

Vorige week bevestigde hij dat DSAG achter de schermen in gesprek was met SAP over de kwestie van alleen cloud-innovatie.Maar met de softwaregigant met één oog op de beloften die het heeft gedaan aan beleggers, zal de tijd vertellen hoeveel gebruikers van geduld en de leverancier hun verschillen moeten oplossen.®

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Aracelis Kilback

Last Updated: 06/11/2023

Views: 6524

Rating: 4.3 / 5 (64 voted)

Reviews: 95% of readers found this page helpful

Author information

Name: Aracelis Kilback

Birthday: 1994-11-22

Address: Apt. 895 30151 Green Plain, Lake Mariela, RI 98141

Phone: +5992291857476

Job: Legal Officer

Hobby: LARPing, role-playing games, Slacklining, Reading, Inline skating, Brazilian jiu-jitsu, Dance

Introduction: My name is Aracelis Kilback, I am a nice, gentle, agreeable, joyous, attractive, combative, gifted person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.